ANASAYFATV, GÖRÜNTÜ VE SES SİSTEMLERİ

Sony KD-65XF7096 65″ 165 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

 

Sony’nin TV kategorisinde yeni sayılabilcek ürünlerinden biri olan Sony KD-65XF7096 65 inçlik modelinin özelliklerini size aktarmaya başlayalım.

 

4K X-Reality™ PRO ile her ayrıntıyı kullanıcılara sunmak isteyen Sony, bu konuda özellikle kitaplarda ve kütüphane yapısında ekstra ayrıntıları da ortaya çıkarmak istemiş.

HDR10 ve Hibrit Log-Gama gibi çeşitli HDR formatlarını destekleyen TV, filmlerin ve oyunların heyecanını 4K HDR olarak yaşatmaya hazır.

Sony TV’nin özelliklerini sunarken, TV’nin PlayStation deneyemini de söylemeyi unutmamış. TV’nin, PlayStation®4 ve PlayStation®4 Pro‘nun mükemmel eşlikçileri olduğunu belirten Sony, canlı dokular ve son derece parlak renkler ile kullanıcılara eğlence dolu bir deneyim sunacağına imkan sağlıyor.

İnternete bağlanmaya hazır olan TV’de, Youtube’a erişim kolay bir hale getirilmiş. Uzaktan kumandasına Youtube düğmesi ekleyen Sony, böylece kullanıcıların Youtube’a erişimini kolaylaştırmış ve hızlandırmış.

Motionflow™ XR teknolojisine sahip bu TV, hızlı hareketli sahnelerde bile akıcı ve keskin ayrıntıları vermeye imkan sağlıyor. Bu yenilikçi teknolojiyi de anlatalım; Bu teknoloji sayesinde yeni kareler oluşturulup orjinal karelerin arasına eklenir. Birbirini takip eden karelerdeki önemli görsel faktörleri karşılaştırır, ardından kare dizilerindeki anlık eksiklikleri hesaplar. Bazı modeller ayrıca bulanık olmayan ve gerçek bir sinematik deneyimi sunmak için siyah kare ekleme işlevine de sahiptir.

Ses deneyimi sunmak için de birbirinden farklı ses teknolojilerine sahip TV’nin bu yönlerine de değinelim.

ClearAudio+ ile ‘Sesler de görüntüler kadar gerçekçi olsun’ anlayışını benimseyen Sony, güzel bir ses deneyimini kullanıcılara sunmaya hazır. ClearAudio+, TV sesine ince ayarlar yaparak etrafınızı saran etkileyici bir deneyim yaşatmaya hazır.

DSEE(Digital Sound Enhancement Engine) teknolojisi bulunduran TV, bu teknoloji sayesinde kaçırılan TV programlarının tekrarlarının sesleri, düşük çözünürlüklü internet videolarının sesleri, diğer aşırı sıkıştırılmış ses dosyalarını; kayıp frekans bileşenleri (özellikle yüksek frekans değerlerinde olanlar) daha geniş ve doğal bir ses aralığı için yeniden üretmeye imkan sağlar.

BRAVIA™, hoparlör tepkilerindei hataları analiz ve telafi etmek amacıyla güçlü bir bilgisayar modeli kullanıyor. Bu işlemi hoparlör frekansını yüksek hassasiyetle “örnekleyerek” yapıyor. Kısaca; hoparlörün doğal tepkisindeki yükselme ve alçalmaları ortadan kaldırmak için kullanılır ve bunun sonucunda tüm frekanslarda saf ve doğal ses üretilir.

Sinematik S-Force Front Surround teknolojosini de sahip bu TV, bu sayede sadece sol ve sağ hoparlör kanallarını kullanarak doğru ses seviyesi, gecikme ve ses dalgası spektrumunu oluşturmak için beynin ses kaynaklarını birleştirme yolunu taklit eder. Üç boyutlu ses alanlarını doğal bir şekilde taklit ederek daha geniş dinleme alanında zengin, aslına sadık sesi kullanıcılara sunmaya hazır.

 

Dahili Wi-Fi ile kablosuz olarak Ev ağınıza kolayca bağlanma imkanı da sunan TV, bu özelliği sayesinde de kullanıcılara kolaylık sağlamaya devam etmiş durumda.

Akıllı telefon ve USB sürücü bağlantısı ve Akıllı Tak ve Çalıştır özelliği sayesinde, kolayca video, fotoğraf ve müzikleri TV’nize aktarabilirsiniz.

USB HDD Kayıt özelliğini de içerisinde barındıran TV, istediğiniz zaman keyfini çıkarabilmeniz için favori TV programlarınızı harici bir USB sabit disk sürücüye kaydetmenizi sağlar. 2 TB kapasiteye kadar herhangi bir USB HDD cihaza tek dokunuşla ve zamanlayıcı ayarıyla dijital yayın kaydetmenize olanak tanır. Ayrıca kayıt işlemenin programın sonunda kendiliğinden, otomatik bir şekilde, duracaktır.

 

 

Ekran kenarındaki ince ve dar çerçeve, görüntüleme alanını en üst düzeye çıkarmış. Alüminyum efektleri TV’nin zarif ve rafine görünmesini de aynı zamanda sağlamış.

Kabloların görüntü kirliliğine yol açmaması için kablo yönetimini de TV’ye uygulayan Sony, kabloları standın içine gizleyebileceğiniz  kablo tutucuyu (TV ile birlikte veriliyor) kullanarak TV’ye sabitleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir