ANASAYFATV, GÖRÜNTÜ VE SES SİSTEMLERİ

LG 55UK6950 55″ UHD 4K TV inceleme

LG’nin yeni televizyon ürünlerinden biri olan LG 55UK6950 4K UHD webOS SMART TV, özellikleriyle kullanıcıları memnun etmeye hazır. 65 inç, 55 inç , 50 inç  ve 43 inç seçeneklerini kullanıcının isteğine göre belirleyen LG, gerçek görüntünün özünü, televizyondan kullanıcılara aktarmaya hazır.

LG UHD TV’nin çözünürlüğünün bir Full HD TV’den 4 kat yüksek olduğunu belirten LG, 4 kat daha net görüntü imkanını kullanıcılara sunuyor. Ayrıca çözünürlük yükseldikçe, görüntü detaylarının da artacağını söylemekte fayda var.

Geniş izleme açısına sahip olan LG UHD TV, renk kayması ve bozulmalar olmaksızın bir görüntü sunacağından emin. Kısaca, TV’yi hangi açıdan izlediğinizin bir öneminin olmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz.

4 çekirdekli bir işlemciye sahip olan LG UHD TV, bu işlemci sayesinde görüntüdeki bulanıkları en aza indiriyor ve görüntü keskinliği arttırılarak çözünürlük seviyesini 4K’ya yükseltebilme özelliğine de sahip.

Gelişmiş kontrast oranı ve geniş renk aralığına sahip LG UHD TV, gözle görülür bir parlaklık farkını kullanıcılara sunuyor. Ayrıca, Ultra Parlaklık özelliği ile daha canlı ve gerçekçi bir görüntü deneyimini de sunacak.

Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelen HDR ile daha canlı renklere, daha yüksek kontrast ve karanlık sahnelerde bile olsa daha fazla detaylara sahip olabilirsiniz. LG UHD TV ise HDR10 Pro ve HLG Pro dahil olmak üzere çoklu HDR formatına sahip.

LG UHD TV’nin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de Yapay Zekaya (AI) sahip olması. Doğal dili işleme özelliği bulunan yapay zeka, karmaşık adımları anında çözecek durumda. Kullanıcıyı dinler, düşünür ve taleplerinize cevap bulacak nitelikte bir yapay zekası bulunan TV, izleme alışkanlıklarınıza büyük bir yenilik getirmeye hazır.

Ses tarafında ise DTS Virtual: X teknıolojisi bulunan TV, çok boyutlu ses deneyimine sahip.

Tasarım konusunda da dikkat çeken LG UHD TV, metal çerçeveler ile modern tarz güzel bir şekilde tasarlanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir