ANASAYFABİLGİSAYARGAMING LAPTOPLAPTOP VE NOTEBOOK

Acer Predator Core i9+ işlemcili Helios 500 inceleme

 

Acer Helios 300’ten sonra oyuncuların dikkatlerini çekecek olan yeni amiral gemisi Helios 500‘ü geçtiğimi aylarda tanıttı. Masaüstü bilgisayar gücündeki Acer Predator Helios 500‘ü detaylarıyla birlikte incelememize başlayalım.

Acer Predator Helios 500 özellikleri:

Helios 500, 17.4 inç ekran boyutuna sahip. Bu ekran için kullanıcılara seçenek sunan Acer, ister 1080p ister 4K çözünürlükte ekran tercihini kullanıcının isteğine bırakmış durumda. Ekranın  NVIDIA G-Sync desteği ile 144 Hz tazeleme oranına sahip olması, akıcı olarak oyun oynanmasına imkan sağlıyor.

Kullanıcıların aklında performans konusunda şüphe barındırmayacak olan yeni amiral gemisi, 8. nesil Intel Core i5 işlemciden Core i9+ işlemciye kadar uzanan seçenekleri de kullanıcılara sunacak. Grafik işlemci tarafında tek seçenek 8 GB GDDR5 kullanan NVIDIA GeForce GTX 1070. 16 GB DDR4 RAM bulunan ve 64 GB‘ye kadar destek sunan Helios 500, SSD seçeneklerini de kullanıcılara 512 GB ile 1 TB aralığında olacak şekilde sunuyor.

2li AeroBlade 3D metal fanlar ve 5 adet ısı borusu ile donatılan Helios 500, ısınma sorununu ortadan kaldırmak için bütün önlemleri almış durumda. Helios 500 gibi Helios 300’te de bulunan Coolboost teknolojisi en sıcak anlarda devreye giriyor ve fan hızları ısıya göre artarak, kritik olarak algıladığı alanların her zaman soğuk kalmasını sağlıyor.

RGB arkadan aydınlatmalı klavye ise ürünün tasarımına büyük bir renk katmış durumda. 3 ekrana kadar destek sunan Helios 500 HDMI 2.0, DisplayPort ve USB Type-C portlarına da sahip. 2.1 hoparlör, subwoofer sistemi ve TrueHarmony ile güçlü ve temiz ses deneyimini kullanıcılara sunuyor. Killer DoubleShot ağ bağlantısı ile çevrimiçi oyunlarda öne çıkma olanağını da elde edebileceğinizi belirtmek gerek.

Genel olarak oyun bilgisayarlarının ağır olduğunu söylemekte fayda var. Bu özellikleri içerisinde bulunduran bir bilgisayarın da hafif olacağını düşünmek yanlış olurdu. Helios 500 tam 4 kilogram ağırlığında ve kalın bir düzüstü bilgisayar. Masaüstü bilgisayarınızın yerini almak isteyen Helios 500, boyutlarıyla da masaüstü bilgisayarınızı aratmayacak şeklinde tasarlanmış.

Acer Predator Helios 500 fiyat bilgisi:

Acer Predator Helios 500 1999 Euro‘dan başlayan fiyatlarla alıcı bulmaya başlamıştı. Helios 500 ülkemizde ise 15000 TL civarı bir fiyat etiketine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir